Codename Panzers: Cold War Preview
Voordat we bij Atari aankwamen wisten wij nog niet wat voor titel wij te zien zouden krijgen. Daar kwamen we snel genoeg achter toen we aankwamen. Het bleek Codename Panzers: Cold War te zijn, een nieuwe RTS titel die zal worden uitgegeven door Atari.
Sommige RTS titels laten zich niet makkelijk spelen en zijn daarom meteen hardcore te noemen. Op de vraag of deze titel meer casual of meer hardcore zou zijn antwoordde de man dat de game prima tutorials had en daarom makkelijk op te pikken is, maar dat het eigenlijk een hardcore game is. Dat smaakt voor ons naar meer!
De interface deed mij persoonlijk meteen denken aan de Warcraft/Starcraft games. De gebouwen en aanvalsmogelijkheden bevinden zich rechtsonderin net als bij de hiervoor genoemde games. Qua resource vergaren en qua oorlog voeren is er qua ideeën flink wat gestolen van World in Conflict. Door strategische punten te veroveren zul je resources vergaren. Deze kun je spenderen bij de gebouwen die je bezit. Versterking oproepen behoort ook tot de mogelijkheden. Nog een idee dat al eens eerder gebruikt is zijn de heroes. Die zullen zich ook bevinden op het veld en jouw troepen naar de eventuele overwinning leiden.
De units die te vinden zijn hebben verschillende opties en functies. Medics kunnen in hun tent gaan zitten waardoor ze sneller mensen kunnen genezen, en zo hebben nog meer eenheden de mogelijkheid punten te gebruiken als bijvoorbeeld schild. Wat ik persoonlijk erg goed vond waren de tank upgrades. Een tank kan uitgebreid worden met een groter geweer en meer armor. Deze upgrades vind je niet alleen maar terug in de stats van je unit. Ook zul je visueel getrakteerd worden en ziet je tank er dus steviger uit. Ook bevat deze RTS eenheden met vlammenwerpers. Deze vlammenwerpers doen veel schade. Zo zal een aangrenzend bosje ook in de vlammenzee mee worden genomen, en steken andere slachtoffers elkaar in brand. BRILJANT!
Grafisch is de game dik in orde; vuur dat aangrenzende bosjes meepakt, auto's die sporen achterlaten en natuurlijk kraters die worden geslagen door de oorlog. Ook het detail in de omgeving zoals bomen, huisjes en wegen. Het is prachtig en verdient een hoop lof.
Codename Panzers: Cold War gaat met een beetje geluk en een hoop vakmanschap een heerlijke RTS titel worden. Het liet ons in ieder geval een lach op onze snoetjes toveren, want man man, die explosies zijn echt te vet en oorlog is nog steeds niet uit.
- login of registreer om te reageren
Codename Panzers: Cold War
Screenshots
Actieve forumonderwerpen
Laatste poll
Fuck de zomer! Of toch niet?
Het is weer mei, de zomer staat nu letterlijk voor de deur. De 'r' is uit de maand en dus kunnen we ons op gaan maken voor een hopelijk goede zomer. Of hopen jullie daar helemaal niet op? Worden jullie eerder chagrijnig van die hitte tijdens het gamen, die zonnestralen op je scherm of die schreeuwende kinderen in de straat? Lekker die zomer, of toch maar weer terug naar de winter? Laat het ons weten!
Laatste column
Release calendar
vrijdag 25 mei 2012
-
Ghost Recon: Future Soldier... -
Mario Tennis is terug op de... -
Dragon's Dogma is een... -
Drie weken na Bevrijdingsdag... -
De game die bij de film hoort!