Dawn of War II: Chaos Rising Review

Geschreven door: Mark Brouwer

Wanneer we in Nederland een stormpje van windkracht 9 hebben, is iedereen in rep en roer: hier en daar worden de pannen van de daken geblazen, complete bomen waaien om en sporadisch schaart een auto met caravan op de snelweg. Kracht 10 kan een flinke vrachtwagen al uit z'n spoor trekken, en bij orkaankracht 11 gaan ook sommige gebouwen al onderuit. En dan is er nog kracht 12, het maximum op de schaal, waarbij gewoon alles het moet ontgelden. Maar waar de bedenkers van deze schaal nog geen windsterkte voor aangewezen hebben is de Warp Storm, een galactisch briesje dat een complete planeet kan doen verdwijnen. Wij stellen daarom bij deze voor om de Warp Storm kracht 1337 op de schaal van Beaufort te geven.

Maar wees gerust, want windkracht 1337 zal pas over pakweg dertig- tot veertigduizend jaar voor het eerst voorkomen. Als we de vertellingen van Dawn of War II: Chaos Rising mogen geloven dan. Want wie weet wat de klimaatverandering die nu op aarde gaande is nog teweeg zal kunnen brengen. Als we de vertellingen van de wetenschappers van vandaag de dag mogen geloven dan, want wie weet wat... nou ja, je snapt het wel.

In ieder geval is het dus een complete planeet die weggewaaid wordt: Aurelia. Deze ooit zo levendige wereld werd door de storm eerst al buiten haar baan in het zonnestelsel gedrukt en veranderde daardoor in een gigantische brok ijs. Maar de storm hield aan, en van het ene op het andere moment was Aurelia weg. Opgeslokt. Kwijt. Totdat ze, duizend jaar later, ineens weer terug kwam. Gelokt door een noodsignaal dat blijkbaar van één van hun eigen compagnies, de Blood Ravens, komt, gaat een clubje Space Marines op onderzoek uit. Maar zoals al snel blijkt, zijn zij niet de enigen die nieuw voet op de planeet hebben gezet, dus binnen de kortste keren draait het allemaal uit op een stevig potje matten.

En tja, het moet gezegd worden: dat de ontwikkelaars van de Dawn of War-serie intussen wel doorhebben hoe je een paar bruut uitgeruste vechtbazen tegenover elkaar zet en er een indrukwekkend spektakel van kan maken, dat moge wel duidelijk zijn. Mocht je Dawn of War dan ook al eens gespeeld hebben, verwacht dan gewoon meer van hetzelfde. In de goede zin van het woord natuurlijk, want Chaos Rising is niets meer en niets minder dan een uitstekende voortzetting van de reeks. Nu wil ik deze statement niet direkt de kop in drukken, maar het moet me toch even van het hart dat de singleplayer campaign weliswaar een zeer indrukwekkende is, maar toch wat aan de korte kant. Ja hij is onwijs onderhoudend en gevarieerd en het tempo ligt altijd lekker hoog (plus dat er een geweldige plotwending in zit), maar zelfs de sloomste gamer zal er niet langer dan een uur of negen of tien over doen. Keerzijde van de medaille is dan gelukkig dat de game een prettig prijskaartje heeft: de expansion kost los (het origineel is niet vereist) iets meer dan 30 euro, maar nog beter is dat we de Chaos Rising inclusief het origineel voor slechts een paar euro meer hebben gespot (de zogeheten Gold Edition). En dat maakt het ineens een heel goeie deal voor wie DoW2 nog uberhaupt niet gespeeld heeft. Wat we ons dan wel weer moeilijk kunnen voorstellen trouwens, maar dat terzijde.

Mocht je DoW voorheen al niks vinden, dan zal daar met Chaos Rising niks aan veranderen. Maar was je al verslaafd aan de reeks dan heb je aan deze expansion een wat korte maar toch onwijs gave nieuwe singleplayer campaign. Plus dat de Chaos nu speelbaar zijn in de verschillende andere off- en online modes. En mogelijkheid drie, mocht je Dawn of War nog niet gespeeld hebben maar lijkt het je wel wat dan heb je met de Gold Edition een schitterende deal te pakken.

Rating

85
  • 90
    Graphics:
  • 85
    Gameplay:
  • 90
    Replay:
  • 85
    Sound:

Warhammer 40,000: Dawn of War II - Chaos Rising

Specificaties

  • Release datum: 12 maart 2010
  • Platforms: PC

Screenshots

Laatste poll

Fuck de zomer! Of toch niet?

Het is weer mei, de zomer staat nu letterlijk voor de deur. De 'r' is uit de maand en dus kunnen we ons op gaan maken voor een hopelijk goede zomer. Of hopen jullie daar helemaal niet op? Worden jullie eerder chagrijnig van die hitte tijdens het gamen, die zonnestralen op je scherm of die schreeuwende kinderen in de straat? Lekker die zomer, of toch maar weer terug naar de winter? Laat het ons weten!

Choices

You are not eligible to vote in this poll.

Laatste column

Auke van Leersum
Angry Birds, Rumble, Farmville, Bug Village, Little Empire, Fruit Ninja, Draw Something, Wordfeud: allemaal van die makkelijke games die op Facebook, Android of iPhone worden gespeeld. Maar waarom is dit zo succesvol? Hoe kan het dat men genoegen neemt met dit soort ‘mindere’ games? Weet je, ik wil het niet eens games noemen! Het zijn gewoon spelletjes. Simpele, kleine, lelijke spelletjes. En vaak zelfs helemaal niet leuk. Met als lijdend voorwerp Draw Something. Die game is ronduit slecht, met een hoofdletter S!

Release calendar

vrijdag 25 mei 2012

UPDATES