Assassin's Creed: Revelations Preview

Geschreven door: Sven Verschoor

Als er één serie is waarmee ik verrast ben, is dat Assassin's Creed. Toen de eerste game was aangekondigd en toen hij uitkwam, waren er al immens veel gamers die de game enorm hypten. Vlak voordat het tweede deel verscheen, begon ik ook maar met het spelen van het eerste deel en ontdekte dat ik het een geweldige game vond, ondanks de minpunten. Toch had ik bij deel twee weer twijfels en deze bleken nog erger onterecht te zijn. Bij Brotherhood had ik het spel wel meteen in bezit en dat zal met Revelations ook zo zijn. Maar is dat omdat ik de serie nu gewoon erg tof vind (de drie boeken, de film en de drie comics zijn ook in mijn bezit) of omdat het weer een extreem toffe game gaat worden?

Het verhaal van Assassin's Creed, Assassin's Creed II en Assassin's Creed Brotherhood kennen we inmiddels wel. Is dit niet zo, dan is Google je grote vriend. Belangrijk om te weten is dat de drie games meerdere tijdperken bevat, met drie hoofdpersonen: Crusade era met Altaïr Ibn La'Ahad, Renaissance era met Ezio Auditore da Firenze en de nabije toekomst met Desmond Miles. Alle drie de personen zijn Assassin's die de Templars tegen willen houden. En in Revelations komen ze alle drie als het ware bij elkaar!

Ezio reist naar Cappadocia, vlak boven Constantinopel in het Ottomaanse Rijk. Hier komt hij in de vroegere schuilplaats van Altaïr, waar hij een oud relikwie vindt waarmee de strijd tussen de Assassin's en de Templars elk moment beëindigd kan worden. Echter zijn de sleutels, om deze relikwie te kunnen gebruiken, verstopt en verspreid in Constantinopel. Ezio gebruikt andere relikwieën om herinneringen van Altaïr op te roepen, waarmee hij de sleutels uiteindelijk kan vinden. Echter gaat het natuurlijk niet zo makkelijk, zo wordt hij tegen gewerkt door nieuwe Templar leiders. Zo heb je Leandros, waar je gewond achteraan racet in koetsen. Desmond zit echter vast in de Animus en heeft er een veilig plekje weten te vinden. Deze plek, de Black Room, kan Desmond te gebruiken om de herinneringen van Altaïr en Ezio te zien en te gebruiken. Weet hij eruit te komen?

Tijdens de presentatie kwamen er ook enkele nieuwe gameplay features naar voren. Zo kan je de Eagle Vision nu gebruiken om bijvoorbeeld de voetstappen van iemand die er gelopen heeft te zien. Zo kan je een belangrijk persoon makkelijker vinden. Heb je iemand gedood en weet je zeker dat er meerdere vijanden op het lijk af komen? Dan leg je een zogehete Tripwirebom op het lijk. De vijanden buigen zich over de ongelukkige en krijgen een verrassing: de bom ontploft en meer lijken zullen op de grond liggen. Een ander manier om iemand te doden is door je hookblades te gebruiken. Deze zijn bedoeld om via touwen naar een andere plek te glijden of om via andere haken ergens naartoe te slingeren, maar ze kunnen ook gebruikt worden om een vijand vast te haken en hem bijvoorbeeld, met rondvliegend bloed, naar een ander vijand te slingeren.

Tijdens je reis zal je nieuwe winkels tegenkomen: de Bomb Making Stations. De naam zegt het al, maar hier kan je dus zelf bommen maken. Er zijn verschillende soorten explosieven te creëren en door middel van ingredienten die je verzamelt kan je deze bommen weer aanpassen. Zo heb je de normale bommen, maar ook de Diversion Bomb. Deze gooi je ergens naartoe en in plaats van dat hij meteen ontploft, gaat hij pas na een bepaalde tijd af. Zeer handig om bijvoorbeeld via een muur om een hoekje te gooien, waar de Diversion Bomb vervolgens afgaat en de guards daar naartoe gaan.

Ook hebben we de multiplayer mogen spelen. Het is onbekend of het een normale mode was of een advanced mode was, maar wat het eerst opviel was dat de radar weg was. In Brotherhood had je door middel van een blauw balkje het idee hoever je doelwit was. Was deze erg groot, dan was je ver weg. Werd hij kleiner, dan kwam je in de buurt en zag je tevens welke richting je op moest. In onze multiplayer sessie moesten we het doen met onze scherpe waarnemingsvermogen door te kijken welke personages zich vreemd gedroegen. Maar zoals jullie van mij mogen verwachten, werd ik wel eerste en niet zo'n beetje ook! Genoeg zelfverheelijking en bijna ook genoeg van dit artikel. De multiplayer speelde weer fijn en had leuke nieuwe personages om mee te vechten. Ook kan je nu alle NPC's verdoven. Hierdoor raak je niet je doelwit kwijt, maar verraad je wel dat je één van de Assassin's ben.

Echt alles wijst erop dat Assassin's Creed: Revelations weer een onwijs heerlijk spel gaat worden. Het verhaal is interessant en sluit de huidige serie af, de nieuwe wapens en andere items zijn welkome toevoegingen en de multiplayer is weer net zo vermakelijk als in Brotherhood. De enige minpunt die ik kan noemen is dat de game nog niet uit is. Fanboy? Nee, de game wordt gewoon vet!

Assassin's Creed: Revelations

Specificaties

  • Release datum: 15 november 2011
  • Platforms: PlayStation 3, Xbox 360, PC

Screenshots

Laatste poll

Fuck de zomer! Of toch niet?

Het is weer mei, de zomer staat nu letterlijk voor de deur. De 'r' is uit de maand en dus kunnen we ons op gaan maken voor een hopelijk goede zomer. Of hopen jullie daar helemaal niet op? Worden jullie eerder chagrijnig van die hitte tijdens het gamen, die zonnestralen op je scherm of die schreeuwende kinderen in de straat? Lekker die zomer, of toch maar weer terug naar de winter? Laat het ons weten!

Choices

You are not eligible to vote in this poll.

Laatste column

Auke van Leersum
Angry Birds, Rumble, Farmville, Bug Village, Little Empire, Fruit Ninja, Draw Something, Wordfeud: allemaal van die makkelijke games die op Facebook, Android of iPhone worden gespeeld. Maar waarom is dit zo succesvol? Hoe kan het dat men genoegen neemt met dit soort ‘mindere’ games? Weet je, ik wil het niet eens games noemen! Het zijn gewoon spelletjes. Simpele, kleine, lelijke spelletjes. En vaak zelfs helemaal niet leuk. Met als lijdend voorwerp Draw Something. Die game is ronduit slecht, met een hoofdletter S!

Release calendar

vrijdag 25 mei 2012

UPDATES