Bleach: Soul Resurreccion Review

Geschreven door: Robin Link

Sommige games verschijnen alleen in Japan, omdat ze nu eenmaal te Japans worden bevonden. Zo nu en dan komt er toch een Japanse game naar Europa, al is het maar om de fanbase van bijvoorbeeld anime tevreden te houden. Bleach: Soul Resurreccion is zo'n game. Is deze game alleen leuk voor de fans van anime, of weet de game een groter publiek aan te spreken?

De game is dus gebaseerd op de anime 'Bleach'. Het verhaal uitleggen is nogal lastig, en ook de game doet daar niet al te erg zijn best voor. Je wordt midden in een verhaal gegooid, zonder introductie wie nou precies wie is, en wat diegene nou eigenlijk op die plek doet. Dat doet natuurlijk niets af aan de gameplay. Je speelt in ieder geval met Ichigo Kurosaki, de hoofdrolspeler van deze anime. Met onder andere dit personage hak en sla je je een weg door de wereld van Bleach heen. Ja, de game is een Hack 'n Slash game, waardoor het waarschijnlijk een nóg smaller publiek aanspreekt.

Ichigo is niet het enige personage waarmee je op weg zult gaan. Er zitten een stuk of acht speelbare personages in de game, die je allemaal kunt upgraden. De game zal je dan ook uren en uren bezighouden, zoals het een echte Japanse game betaamt. Mocht je de platina trophy willen halen in deze game, dan durf ik wel te stellen dat je zo'n 100 tot 150 uur bezig zult zijn. De vraag is echter of je dat wel volhoudt.

Hack en Slash games zijn namelijk (in mijn ogen dan) de meest eenzijdige games. En ook in Bleach: SR is dat helaas het geval. Je voert eigenlijk constant dezelfde handeling uit. De game is daarentegen wel ontzettend uitgebreid. De storymode zal je vele uren zoethouden, en daarnaast is er ook nog de missionmode. De storymode laat je steeds met andere karakters spelen, waardoor er toch nog de nodige variatie in de game komt. Daarnaast is er nog een missiemode, waarbij het gaat om het zo snel mogelijk voltooien van een missie. Deze missies speel je weer vrij door progressie te boeken in het verhaal. De karakters staan niet los van beide modi, dus als je een karakter in de story mode tot level 100 hebt gebracht, kun je ook op die sterkte de missie mode in.

Zoals ik al eerder zei, de gameplay is zeer eenzijdig. Je hakt, je hakt nog wat, raapt wat extra HP op, verslaat een baas, en dat ongeveer 30 levels lang. Je moet er echt van houden. Wat dan niet echt meehelpt, is dat de omgevingen en tegenstanders ook zeer veel op elkaar lijken en zelfs vaak exact hetzelfde zijn. Zo loop je op een gegeven moment door een uitvalsbasis van de (op dat moment) bad guy. Je loopt ongeveer twintig minuten door gangenstelsels die allemaal hetzelfde zijn, en op een gegeven moment wordt dat aardig geestdodend. De tegenstanders zijn daarnaast ook nog eens bijna allemaal hetzelfde. Leuk voor de mensen die ze herkennen uit de anime, maar voor de 'onwetenden' is het iets hinderlijks, zeker in combinatie met de gameplay die weinig variatie kent.

De Hack and Slash-gameplay mag dan eenzijdig zijn, het werkt wel goed. Het hakt gewoon goed weg. De personages laten zich goed besturen, de knoppencombinaties zijn niet al te moeilijk. Met ouderwets buttonbashen kom je eigenlijk, zoals in veel Hack and Slashers, een heel eind. Toch stoort dit, mede dankzij de hoge framerate, niet heel erg.

'Alleen voor de echte fans', zou er eigenlijk op de hoes van dit spel moeten staan. Van Hack and Slash moet je houden en daarnaast is deze game wel heel erg Japans. Het verhaal is erg vaag voor iemand die de anime niet kent. Ook de omgevingen en de vijanden zijn alleen leuk voor de fans. Dat neemt niet weg dat je deze titel moet vermijden. Ben je op zoek naar een degelijke Hack and Slash-game, met veel inhoud, dan kun je deze game zeker overwegen! Ben je fan van Bleach, dan kun je zomaar twintig punten bij mijn eindcijfer optellen.

Rating

65
  • 65
    Graphics:
  • 70
    Gameplay:
  • 80
    Replay:
  • 70
    Sound:

Bleach: Soul Resurreccion

Specificaties

  • Release datum: 15 september 2011
  • Platforms: PlayStation 3

Screenshots

Laatste poll

Fuck de zomer! Of toch niet?

Het is weer mei, de zomer staat nu letterlijk voor de deur. De 'r' is uit de maand en dus kunnen we ons op gaan maken voor een hopelijk goede zomer. Of hopen jullie daar helemaal niet op? Worden jullie eerder chagrijnig van die hitte tijdens het gamen, die zonnestralen op je scherm of die schreeuwende kinderen in de straat? Lekker die zomer, of toch maar weer terug naar de winter? Laat het ons weten!

Choices

You are not eligible to vote in this poll.

Laatste column

Auke van Leersum
Angry Birds, Rumble, Farmville, Bug Village, Little Empire, Fruit Ninja, Draw Something, Wordfeud: allemaal van die makkelijke games die op Facebook, Android of iPhone worden gespeeld. Maar waarom is dit zo succesvol? Hoe kan het dat men genoegen neemt met dit soort ‘mindere’ games? Weet je, ik wil het niet eens games noemen! Het zijn gewoon spelletjes. Simpele, kleine, lelijke spelletjes. En vaak zelfs helemaal niet leuk. Met als lijdend voorwerp Draw Something. Die game is ronduit slecht, met een hoofdletter S!

Release calendar

vrijdag 25 mei 2012

UPDATES