Interview met SingStar's grootste fan: Netcasty

Geschreven door: Jeroen den Hartog

I'm sitting here in the boring room. It's just another rainy Sunday afternoon. I'm wasting my time I got nothing to do. So I thought it was time for an interview.

Wij houden wel van een potje SingStar, vooral door Robbie, Wesley en ikzelf worden de sterren uit de hemel (of de lampen van het plafond) gezongen, en ook inmiddels-niet-meer-zo-nieuw crewlid Rowdy kan er wat van. Wij stelen op onze eigen feestjes dikwijls de show, maar de YouTube bezoeker wordt vaak geëntertained door een veel grotere SingStar fan dan wij allen bij elkaar: Han-Beom Kuh, beter bekend als Netcasty, zingt op ieders favoriete videosite alle populaire nummers. Keer op keer weer lijkt hij hier plezier in te hebben. Ik besloot hem eens in onze Geekend special in de spotlights te zetten.

Als allereerst; zou je jezelf voor kunnen stellen aan onze lezers?
Hallo, mijn naam is Han-Beom Kuh. In 1976 ben ik geboren in Seoul/Korea, en inmiddels woon ik al een lange tijd in Duitsland, in Frankfurt om precies te zijn. Ik studeer nog steeds, maar binnenkort zal ik afstuderen als tandarts.



Wanneer begon je met het spelen van SingStar, en speel je ook nog andere games?
Van kleins af aan vind ik zingen al enorm tof, en na meer dan dertig jaar van mijn leven verscheen er een karaokegame, SingStar genaamd. Sinds 2004 heb ik eindelijk de mogelijkheid om van mijn hobby te genieten. Ik heb niet veel andere games, maar wat ik wel speel is Gran Turismo 5 Prologue. Software verkoopt de hardware, ik vond de PlayStation 3 pas geschikt toen ik wist dat ik minimaal vier games wilde hebben: Gran Turismo 5, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, SoulCalibur IV en Grand Theft Auto IV. SingStar is voor mij niet zozeer een 'classic'. Momenteel heb ik echter enkel de SingStar serie en Gran Turismo 5 Prologue.



Op het moment van schrijven heb je 238 video's online staan op YouTube. Erg veel, mijn vraag is dan ook: download je elk nummer dat er is en koop je zo ongeveer iedere SingStar game?
Geloof me als ik zeg dat ik alleen de nummers uit de SingStore koop die ik ook kan zingen. Ik koop ook alleen maar de discs waar een hoop nummers op staan waarmee ik bekend ben. SingStar Aprés-Ski Party of SingStar Deutsch Rock-Pop laat ik mooi liggen! Ik upload ook alleen video's waar ik zing in het Engels, niet in het Duits, omdat ik al lange tijd vele YouTube viewers heb die van ver komen. Het zou irritant zijn als ik steeds vragen zou moeten beantwoorden als "Welke taal is dit?". Nee, ik zing alleen Engelse nummers.

Wat zijn je favoriete nummers om te zingen?
Mijn favoriete SingStar compilatie is SingStar 80's voor de PlayStation 2. Ik heb speciaal de UK versie gekocht, omdat er daar meer Engelse nummers inzitten als in de Duitse versie. Mijn favoriete nummers? Moeilijke vraag, ik heb er veel te veel! Survivor - Eye of the Tiger, Erasure - A Little Respect en Europe - Final Countdown zijn bijvoorbeeld allemaal op dezelfde manier super. Ik hoorde dat Sony weer een hoop SingStar games uit gaat brengen deze Winter, namelijk SingStar ABBA, SingStar Queen, SingStar Best of Disney en SingStar Vol. 3. Verwacht veel nummers van ABBA op mijn YouTube deze winter, haha!



Kun je een aantal nummers noemen die je niet hebt gezongen en vertellen waarom niet?
Dat zijn er ook weer veel te veel. Ik heb twaalf SingStar games voor de PlayStation 2 en twee SingStar games voor de PlayStation 3. Elke disc bevat zo'n dertig nummers, dus laten we zeggen dat ik tegen de vierhonderd nummers heb zonder mijn aankopen uit de SingStore mee te tellen. Inmiddels heb ik al 238 nummers upgeload. Die andere helft heeft veel te veel moeilijke nummers die ik niet kan zingen, zoals die moeilijke rapnummers. Ik kan alleen de nummers zingen als ik er zelf van geniet.

Microsoft komt binnenkort met LIPS naar de Xbox 360. Heb je er al van gehoord en wat denk je ervan? Ga je ook de grootste LIPS fan ever worden?
Dat denk ik niet. Begrijp me niet verkeerd: ik heb niks tegen Microsoft. Maar voor mij is loyaliteit ook vrij belangrijk. Sony gaf me de mogelijkheid om in een reclame voor SingStar Vol. 2 mee te spelen op MTV Duitsland. Weet niet of je die gezien hebt? (inmiddels wel) Ik heb trouwens ook niet zoveel geld om ook nog eens een Xbox 360 te kopen en weet ik veel wat nog meer voor karaoke mogelijkheden.



Ooit voor een echt publiek gezongen? Misschien in een karaoke bar? Hoe reageerde men?
Tussen 2004 en 2007 heb ik in een hoop karaoke bars gezongen. Niet in Europa, maar in Korea. Mijn publiek waren mijn collega's. Omdat ik al zolang in Duitsland was kon ik geen Koreaanse liedjes meer, dus besloot ik Engelse popnummers te zingen. Iedereen was positief verrast omdat ik alles in een andere taal zong dan dat zij gewend waren!

Welk nummer moet echt nog vertegenwoordigd worden in SingStar?
Ik wou dat Sony een compilatie releasete met veel van die 'catchy songs', van die meelallers die iedereen kent. Veel uit de jaren '80 is ook nog steeds welkom, want dat was voor mij toch de beste muziektijd. Kate Perry mag er met I Kissed a Girl ook best zijn.



Heb je nog iets te zeggen tegen onze community?
Blijf alsjeblieft mijn video's bekijken en maak me beroemd, zodat er een dag komt dat Sony me een ECHTE baan geeft (zoals ik dat op mijn YouTube kanaal roep). Bedankt voor je interesse, ik stel het op prijs!

En de vier filmpjes in dit artikel bewijzen maar dat hij niet honderd procent pro is ofzo, hij zingt ook veel nummers voor het plezier dat SingStar keer op keer weer weet te bieden, en niet omdat hij een score boven de negenduizend wilt hebben of iets dergelijks. Dat vind ik persoonlijk erg tof. Anyway, voor zijn hele YouTube kanaal kun je HIER klikken.








































SingStar Vol. 2

Specificaties

  • Release datum: 20 juni 2008
  • Platforms: PlayStation 3

Screenshots

Laatste poll

Fuck de zomer! Of toch niet?

Het is weer mei, de zomer staat nu letterlijk voor de deur. De 'r' is uit de maand en dus kunnen we ons op gaan maken voor een hopelijk goede zomer. Of hopen jullie daar helemaal niet op? Worden jullie eerder chagrijnig van die hitte tijdens het gamen, die zonnestralen op je scherm of die schreeuwende kinderen in de straat? Lekker die zomer, of toch maar weer terug naar de winter? Laat het ons weten!

Choices

You are not eligible to vote in this poll.

Laatste column

Auke van Leersum
Angry Birds, Rumble, Farmville, Bug Village, Little Empire, Fruit Ninja, Draw Something, Wordfeud: allemaal van die makkelijke games die op Facebook, Android of iPhone worden gespeeld. Maar waarom is dit zo succesvol? Hoe kan het dat men genoegen neemt met dit soort ‘mindere’ games? Weet je, ik wil het niet eens games noemen! Het zijn gewoon spelletjes. Simpele, kleine, lelijke spelletjes. En vaak zelfs helemaal niet leuk. Met als lijdend voorwerp Draw Something. Die game is ronduit slecht, met een hoofdletter S!

Release calendar

vrijdag 25 mei 2012

UPDATES