Een blik in de toekomst met Wii Ware

Geschreven door: Jeffrey Pol

De Nintendo Fall Conference was mij bijna ontgaan. Vol ontzetting staarde ik laatst naar mijn beeldscherm. Ik zag ineens overal game-nieuws over de Wii, de DS en de daarbijhorende games. Dat is wel vaker zo, maar zelden zoveel op één dag. Rustig checkte ik allemaal filmpjes van games, screens, aankondigen en natuurlijk een nieuwe feature op de Wii genaamd Wii Ware. Over dat laatste gaan we nu informeren en filosoferen.

Ik schaamde mij wel een beetje, zeg. Ik, een groot Nintendo-fan, wist niet eens dat er een Fall Conference zou komen of dat het zelfs überhaupt bestond. Maar goed, des te groter was de verrassing toen ik eenmaal op het internet surfte. Al snel zeiden enthousiaste stemmen in mijn hoofd: "Yes, eindelijk! Fire Emblem komt op de DS. Dat werd wel eens tijd. Hee, Mario Kart met motoren erin. Dat is wel een welkome toevoeging die ik niet aan zag komen." Ook Wii Ware kwam voorbij in het nieuws, al kon dát mij niet echt bekoren. Waarom weet ik niet eens meer; wellicht omdat ik het te druk had met het checken van 'belangrijker' nieuws. "Snel ander nieuws checken", zei dat stemmetje toentertijd in mijn hoofd . Een paar dagen later werd mij echter gevraagd iets te schrijven over Wii Ware. Met geen idee wat Wii Ware precies was, sloeg ik het nieuwsarchief eens open. "Hmm, interessant. Dit zou wel eens aan kunnen slaan. Ik vroeg mij al wanneer Nintendo met zoiets zo komen.", zei het stemmetje vervolgens weer.

Wii Ware biedt spelers de mogelijkheid om nog meer games te downloaden. Wii Ware is dus eigenlijk gewoon een nieuwe variant van de Virtual Console. Het enige verschil met de Virtual Console is dat je geen ouderwetse games downloadt, maar compleet nieuwe games. Nieuwe games voor een zacht prijsje. Naar verluidt zijn er inmiddels al meer dan 100 (!) Wii Ware spelletjes in ontwikkeling. Enkele daarvan zijn:

  • Star Soldier R
  • Joysound (karaoke)
  • Bomberman
  • Pokémon Farm
  • Final Fantasy Chrystal Chronicles: The Young King and the Promised Land
  • Dr. Mario

Tot nu toe allemaal (op Final Fantasy na) voor de snelle games-trek. Eigenlijk hebben de twee concurrenten van Nintendo al een soortgelijk iets op hun systemen, dus je kan je afvragen waarom Nintendo zo achterloopt. Je kan je tevens gelijk afvragen hoe uitgebreid de games worden. Echt groot is het interne geheugen van de Wii namelijk niet, dus compleet volwaardige games hoeven we nog niet te verwachten op het Wii Ware kanaal. Alhoewel, Final Fantasy ziet er toch weer erg indrukwekkend uit, dus misschien lul ik maar wat. Hoe dan ook, hoe je het ook wendt of keert, het duurt nog wel een tijdje voordat wij aan de slag kunnen gaan met dit nieuwe kanaal. Het schijnt dat het kanaal het daglicht zal zien in maart 2008. Dat duurt dus nog een dikke vijf maanden, en dat geldt voorlopig alleen nog maar voor Japan. Amerika probeert ook in maart klaar te zijn voor het kanaal. Wij in Europa zullen waarschijnlijk in april of mei aan de beurt zijn.

Eigenlijk is het Wii Ware kanaal een blik in de toekomst, een voorteken van wat er gaat gebeuren over enkele jaren. Het begint nu nog allemaal klein. Oude spellen downloaden via de Virtual Console en nieuwe, wat simpelere spellen downloaden met Wii Ware. In de volgende generatie kun je hoogstwaarschijnlijk al kiezen om een nieuwe Mario of Zelda compleet te downloaden in plaats van ze gewoon in de winkel te kopen, waarbij de gedownloade versie natuurlijk stukken goedkoper zal zijn. Dit kiezen tussen downloaden en retail kopen, is onlangs al gebeurd met Sony's Warhawk. De eerste stappen zijn dus al gezet, al is het maar door de concurrentie. Over een aantal jaar zal je games misschien alleen nog maar kunnen downloaden. Sony gaf bijvoorbeeld al aan dat de volgende PlayStation console hoogstwaarschijnlijk niet eens een discdrive zal bevatten. Alhoewel nog niks zeker is kan dit straks wel het geval zijn en dan misschien ook bij Nintendo. Voor sommigen geen probleem, voor anderen een complete nachtmerrie.

"The more shit you own, the more shit owns you" is een motto dat aardig wat mensen aanhouden. Ook wel een gedachte die je tegenkomt in de film Fight Club, maar laten we het daar maar niet over hebben. Sommige mensen vinden het wel handig, alle games simpelweg op een harde schijf. Het scheelt immers ruimte in de kast en het is nog stukken goedkoper ook. Anderen, waaronder ik, moeten er niet aan denken. Wij hebben liever iets tastbaars in ons handen: een doosje met een mooie voorkant, een leuk boekje en natuurlijk het schijfje zelf. Vervolgens leggen we het bij de rest van onze verzameling, want dat doen mensen als ik nou eenmaal: verzamelen. Stel je toch eens voor zeg, dat onze toekomstige kinderen een download vragen voor Sinterklaas, Kerstmis of een verjaardag. Nee dank je.

Misschien zit ik er wel naast. Misschien gebeurt het allemaal wel niet zo. Wii Ware is echter samen met de Virtual Console wel een stap in die richting. Een stap die ik persoonlijk niet wil nemen. Ook in de toekomst wil ik begerenswaardige titels als Zelda en Mario gewoon in de winkels kunnen kopen, of in ieder geval de keus hebben om dat te doen. In de eerste alinea vroeg ik mij af waarom het nieuws omtrent het Wii Ware kanaal mij niet kon bekoren. Inmiddels weet ik daar dus het antwoord op. Om met een vraag te eindigen: voelen jullie veel voor het Wii Ware kanaal?

[WiiWare]

Specificaties

  • Release datum: 01 januari 1970
  • Platforms: Wii

Screenshots

Laatste poll

Fuck de zomer! Of toch niet?

Het is weer mei, de zomer staat nu letterlijk voor de deur. De 'r' is uit de maand en dus kunnen we ons op gaan maken voor een hopelijk goede zomer. Of hopen jullie daar helemaal niet op? Worden jullie eerder chagrijnig van die hitte tijdens het gamen, die zonnestralen op je scherm of die schreeuwende kinderen in de straat? Lekker die zomer, of toch maar weer terug naar de winter? Laat het ons weten!

Choices

You are not eligible to vote in this poll.

Laatste column

Auke van Leersum
Angry Birds, Rumble, Farmville, Bug Village, Little Empire, Fruit Ninja, Draw Something, Wordfeud: allemaal van die makkelijke games die op Facebook, Android of iPhone worden gespeeld. Maar waarom is dit zo succesvol? Hoe kan het dat men genoegen neemt met dit soort ‘mindere’ games? Weet je, ik wil het niet eens games noemen! Het zijn gewoon spelletjes. Simpele, kleine, lelijke spelletjes. En vaak zelfs helemaal niet leuk. Met als lijdend voorwerp Draw Something. Die game is ronduit slecht, met een hoofdletter S!

Release calendar

vrijdag 25 mei 2012

UPDATES