Boy Kremers over Guitar Hero en WCG 2010
Vorig jaar spraken we Boy Kremers al even. Hij stond toen op het punt om voor de tweede keer ons land te vertegenwoordigen op de World Cyber Games finale. Zijn sport: Guitar Hero. Ook dit jaar wist Boy zich weer te kwalificeren voor de grote finale in Los Angeles, alwaar hij binnenkort heen vliegt. Toch wist de vrolijke jongen uit Vught tijdens zijn intensieve oefensessies even tijd vrij te maken voor GameParty.
Lucky Luke schiet sneller dan zijn schaduw. De schaduw van Boy Kremers houdt het mannetje niet bij wanneer hij met ongekende snelheid de vijf gekleurde knoppen op de gitaarhals van de Guitar Hero controller indrukt. Met het grootste gemak speelt hij de moeilijkste liedjes op de hoogste moeilijkheidsgraad en is boos op zichzelf wanneer hij één foutje maakt. Boy pauzeert het spel en laat zich enkele vragen stellen.
GPN: Voor wie het nog niet weet, wie is Boy Kremers?
Boyke: Ik ben Boy Kremers, achttien jaar en afkomstig uit Vught. Onder de gamers sta ik beter bekend als 'Boyke' en ik ben nu voor het derde jaar op rij Nederlands kampioen Guitar Hero geworden. Dit betekent dat ik voor de derde keer uit mag komen voor ons land op de grote World Cyber Games finale! Daarnaast zit ik qua sport op voetbal en ben ik druk bezig met mijn studie.
GPN: Je bent al naar Keulen en China geweest voor de WCG, waar brengen je Guitar Hero kunsten je dit jaar?
Boyke: Dit jaar ga ik naar Los Angeles voor de Grande Finale van de WCG! Ik heb er onwijs veel zin in, omdat ik nog nooit in Amerika ben geweest. Stiekem is Amerika het land waar ik het liefste van alles eens heen zou willen. Twee vliegen in één klap dus. Verder weet ik nog niet heel veel over LA, maar ik hoop daar wel meer over te weten te komen wanneer ik er eenmaal ben.
GPN: Merk je dat de competitie steeds lastiger aan het worden is? Het zijn vaak dezelfde namen die we tegenkomen, en iedereen is natuurlijk steeds beter aan het worden. Is dit voor jou lastiger?
Boyke: De competitie is inderdaad steeds lastiger aan het worden en bepaalde Nederlandse spelers worden alsmaar beter. Wat ook meespeelt is het feit dat Guitar Hero 5 (het spel wat dit jaar gespeeld wordt op de WCG) een stuk makkelijker is. De nummers zijn niet al te moeilijk, waardoor het niveau veel dichter bij elkaar ligt. Dan speelt er ook nog de factor mee dat ik overgestapt was naar de drums, waardoor ik nu dus weer terug moest komen naar gitaar.
GPN: Heb je, naast de WCG finale, vaker oefensessies met andere WCG finalisten?
Boyke: Ik heb zeker vaker oefensessies met andere spelers. Mijn trainingspartner is zelfs de vorige wereldkampioen (Guitar Hero 3, 2008), genaamd George 'Monkey' Boothby. Hij is ondertussen een hele goede vriend geworden en we hebben samen veel geoefend voor onze WCG voorronden en andere toernooien. Het voordeel hieraan is, dat je veel van elkaar leert (als ervaren spelers) en dat je nieuwe methodes met elkaar kunt delen.
GPN: Je doet niet alleen mee aan de WCG, maar ook aan andere toernooien?
Boyke: Dat klopt! Zo ben ik afgelopen zomer naar Parijs geweest voor de ESWC en ben ik een paar weken terug tweede geworden op de SEC (Samsung Euro Championship) wat voorgaand de ECG was, de European Cyber Games. Grappig genoeg stond ik in de finale tegen mijn trainingspartner en je kunt dan dus wel zeggen dat het oefenen baat heeft gehad. Verder word ik soms gevraagd om bij een presentatie te helpen, net zoals bij Gamekings LIVE, waarbij ik door Activision gevraagd werd om Guitar Hero: Warriors of Rock te spelen voor het publiek.
GPN: Wat vind jij van de toekomst qua muziekgames? Nieuwe instrumenten om écht gitaar te gaan leren spelen?
Boyke: Om eerlijk te zijn, vind ik dat hele idee vrij ruk. Hierdoor haal je het hele spelelement uit het spel en wordt het veel te serieus in mijn ogen. Dan kun je net zo goed een echte gitaar kopen en daarmee gaan zitten spelen.
GPN: Nog steeds niet Guitar Hero moe?
Boyke: Haha nope! Ik kijk op het moment zelfs heel erg uit naar Guitar Hero: Warriors of Rock! De setlist ziet er heel goed uit en ik hoop heel erg dat de engine beter is dan Guiter Hero 5! De Guitar Hero games zijn vanaf deel 3 alsmaar slechter geworden, maar Guitar Hero: Warriors belooft veel goeds, en ik hoop dan ook dat hij niet tegen gaat vallen. Verder kijk ik nog steeds uit naar Guitar Hero games gebaseerd op mijn favoriete bands, in plaats van al die Beatles- en Aerosmith crap!
Meer tijd had Boy niet. Op de achtergrond hoorde ik hoe hij een invite kreeg om even online te shredden met 'Monkey'. En gelijk heeft hij. Eind deze maand al zal hij de oversteek naar Amerika maken om daar ons land te verdedigen. En als hij dat doet, gaat hij met een flinke geldpot terug naar Nederland. Boy, wij van GameParty wensen je enorm veel succes toe!
- login of registreer om te reageren
Guitar Hero V
Screenshots
Actieve forumonderwerpen
Laatste poll
Fuck de zomer! Of toch niet?
Het is weer mei, de zomer staat nu letterlijk voor de deur. De 'r' is uit de maand en dus kunnen we ons op gaan maken voor een hopelijk goede zomer. Of hopen jullie daar helemaal niet op? Worden jullie eerder chagrijnig van die hitte tijdens het gamen, die zonnestralen op je scherm of die schreeuwende kinderen in de straat? Lekker die zomer, of toch maar weer terug naar de winter? Laat het ons weten!
Laatste column
Release calendar
vrijdag 25 mei 2012
-
Ghost Recon: Future Soldier... -
Mario Tennis is terug op de... -
Dragon's Dogma is een... -
Drie weken na Bevrijdingsdag... -
De game die bij de film hoort!