WRC: FIA World Rally Championship Review

Geschreven door: Paul Bremer

Het heeft even geduurd, maar de World Rally Championship is terug. De laatste keer dat we een game konden spelen met een officiële World Rally Championship licentie is alweer vijf jaar geleden, want toen kwam WRC: Rally Evolved naar de PlayStation 2. In vijf jaar tijd is er veel veranderd aan de rally-racegames. Dat kunnen we nu zien, want het is weer tijd voor een game die de officiële WRC licentie mag dragen. WRC: FIA World Rally Championship krijgt nog meer concurrentie nu ook andere racegames de WRC licentie mogen gebruiken. Zo kun je binnenkort in de nieuwe Gran Turismo 5 ook WRC bolides terugvinden. De vraag is nu of WRC: FIA World Rally Championship na deze jaren nog kan meekomen met de andere racegames.

Het grootste voordeel van de officiële WRC licentie zijn de erkende raceauto's, rijders en co-rijders van het raceseizoen 2010. Niet alleen zul je raceauto's uit de World Rally Championship vinden, maar ook uit de Super 2000 World Rally Championship en de Junior World Rally Championship. Het seizoen van 2010 bestaat uit maar liefst dertien verschillende rally's die over de hele wereld worden gehouden. Alle rally's kun je rijden met één van de 58 rijders die dit seizoen mee hebben gereden voor de eerste plek in de championship. En ook al blinkt Nederland niet uit in het autoracen, er zijn zelfs Nederlanders in de game terug te vinden. Verder zijn het uiteraard de grote namen als Petter Solberg, Mikko Hirvonen en niet te vergeten de man die al zeven World Rally Championships op zijn naam heeft staan: Sébastien Loeb.

Het begint allemaal met The Road to the WRC, het career gedeelte van de game, alwaar je begint met een Citroën en waar je zult moeten racen om een echte World Rally Champion te worden. Hier zijn tien verschillende levels te vinden, met in elk level een aantal races. Om een nieuw level te unlocken, zul je steeds de races van het vorige level moeten spelen. Het unlocken van een nieuw level gaat met objectives. Een doel kan bijvoorbeeld zijn om de eerste plaats te bereiken, of sneller eindigen dan een bepaalde andere speler. Met elke objective speel je niet alleen nieuwe levels open, maar krijg je ook credits. Met deze credits kun je in de shop nieuwe auto's kopen of je eigen auto verbeteren. Zoals het in het echt ook gaat, begin je met bijna niets. Hierdoor zul je dan ook niet meteen beginnen met het meerijden met de WRC. Nee, je zult eerst in de Junior WRC en Super 2000 rijden alvorens je geschikt bent om mee te doen met het echte werk.

Naast het career gedeelte zijn er nog een aantal andere spelmodi, zoals de WRC Acadamy. Hier rijd je korte stukken van een bepaalde track, om bijvoorbeeld het nemen van bochten op glad ijs te oefenen. Tijdens het rijden zal er een ghost meerijden die laat zien waar je precies moet remmen om de bocht in één keer door te komen. Verder is er nog een singleplayer modus, waar je kan kiezen om een enkele race, rally of championship te spelen. Uiteraard is er tevens een multiplayer modus aanwezig, waarin je de mogelijkheid hebt om het tegen maximaal drie vrienden op te nemen. De online modus laat je tegen de rest van de wereld spelen en houdt bij of je al de beste van de wereld bent.

In WRC zul je 78 tracks tegenkomen verspreid over dertien rally's, die zorgen voor genoeg diversiteit tussen de tracks. Zo rijd je niet alleen op asfalt, maar ook op grind, sneeuw of dirt. De presentatie van deze weersomstandigheden zijn enigszins tegenvallend. De gehele look van de game laat eigenlijk te wensen over. De graphics lijken in deze nieuwe game gedateerd en zijn niet te vergelijken met andere racegames van dit moment. Het geluid in de game is evenmin goed uitgewerkt, het lawaai van de motoren is van heel veel auto's nagenoeg gelijk. Zelfs de stem van je bijrijder is saai en wordt na een klein tijdje al vervelend om naar te luisteren.

Ben je een echte World Rally Championship fan, dan is het zeker interessant om WRC: FIA World Rally Championship te proberen. Vooral door de gameplay is de game zeker de moeite waard om een keer te spelen. Het driften door een bocht geeft je een echt WRC gevoel en alleen met de juiste tactiek zul je als snelste door de bocht gaan. Helaas ontbreekt het bij deze game als het gaat om de presentatie. Bij het zien van de game zou je niet meteen denken aan een nieuwe game uit 2010. Al met al is WRC: FIA World Rally Championship een zeer vermakelijke racegame, met uiteraard het WRC seizoen van 2010 met alle coureurs van tv.

Rating

70
  • 55
    Graphics:
  • 75
    Gameplay:
  • 60
    Replay:
  • 60
    Sound:

WRC: FIA World Rally Championship

Specificaties

  • Platforms: Xbox 360

Screenshots

Reacties op WRC: FIA World Rally Championship Review

Prijsvraag

Laatste poll

Games in het voorjaar

Dat de grote games alleen in de laatste maanden van het jaar verschijnen is niet meer waar. In het voorjaar worden we voortaan ook bedolven onder fantastische games. Wat is jouw favoriete?

Choices

You are not eligible to vote in this poll.

Laatste column

Jan Haak
[b]Al maanden kijk ik uit naar mijn jaarlijkse golfvakantie, waarin ik een week lang met niets anders bezig zal zijn dan golfen. Hoewel, helemaal niets anders is misschien weer wat aan de overdreven kant. Er moet tenslotte ook plezier gemaakt worden. Dus wat zijn nou games die ik leuk vind om te spelen op vakantie?

Release calendar

woensdag 22 mei 2013

vrijdag 24 mei 2013

dinsdag 28 mei 2013

vrijdag 31 mei 2013

UPDATES