Crackdown

Geschreven door: Jeroen den Hartog

David Jones de bedenker van de Grand Theft Auto games was niet helemaal tevreden over de beroemde serie, die toch echt tig miljoen keer over de toonbank vloog. Hoe had Grand Theft Auto dan volgens hem wel moeten zijn? Zijn antwoord is de game Crackdown.

SUPERAGENTEN
En Crackdown is natuurlijk een sandbox game, zij het eentje met een futuristisch sausje. In de nabije toekomst viert in de stad Pacific City criminaliteit hoogtij. Moorden, bendeoorlogen en gewapende overvallen zijn orde van de dag. De normale ordehandhavers kunnen deze criminele stortvloed niet aan en daarom wordt de Agency in leven geroepen. De Agency maakt gebruik van een elite eenheid van genetisch gemanipuleerde agenten. Door deze genetische aanpassingen zijn de agenten een stuk sterker, sneller en gehaaider dan hun meer menselijke collega's. Uiteraard neem jij als gamer de rol van één van deze superagenten op je. In je strijd tegen de criminelen hoef je je gelukkig niet aan de strenge regels van de wet te houden en heb je groen licht om met keiharde hand op te treden. En dat kan je, zeker omdat je in het bezit bent van die bovenmenselijke eigenschappen. Til auto's op om ze een paar meter de lucht in te gooien, knok of schiet een overmacht tegen de vlakte, spring in de achtervolging van dak tot dak of stap in een van je 3 politieauto's waar menig superheld jaloers op zou zijn. Voordat je deze krachten op maximale sterkte hebt , zul je ze in de praktijk flink moeten oefenen. Iedere skill (in totaal vijf) kent weer vijf ervaringsniveaus. Hoe vaker je een skill gebruikt des te sneller deze zich zal ontwikkelen. Dus hoe vaker je gebruik maakt van je wapens hoe beter je zult gaan mikken en schieten. Zo geldt dat ook voor je rijvaardigheid, snelheid, kracht en uithoudings-vermogen. Deze laatste is de enige skill die je ook kunstmatig kunt upgraden door objecten te verzamelen.

FREE ROAMING
Kenmerkend voor een free roaming game is de enorme wereld waarin je vrij kunt ronddwalen. Dat is in Crackdown natuurlijk niet anders. Deze drukbevolkte futuristische stad leeft! Een verbetering ten opzichte van de GTA games is dat je de "bovenwereld" erbij krijgt. De game speelt zich minstens evenveel op de daken af als op de grond. Door het ontwikkelen van je skills kun je steeds verder en hoger springen, waardoor je ook steeds nieuwe gebieden kunt ontdekken. Pacific City is uw speeltuin! Cruise wat rond in de beschikbare auto's onder het genot van een muziekje (Crackdown heeft meer dan honderd tracks) of schiet wat vervelend tuig aan gort. Dit wordt nog leuker als je er een vriend of een vriendin bij haalt. Crackdown heeft een Co-Operation Mode waardoor je bijvoorbeeld tegen elkaar kunt racen maar ook Co-op de missies kan volbrengen. En dat is wel een enorme verbetering op de GTA reeks !.

DE MISSIES
Dat brengt me wel op de missies, deze hadden van mij wat afwisselender en origineler gemogen. Deze draaien in principe bijna allemaal om het liquideren en het uitroeien van de criminele organisaties en hun leiders. Jij VS een flinke overmacht dus. Dat neemt gelukkig niet weg dat de game vol spectaculaire actie zit met jouw held als vernietigend middelpunt. De afwisseling zit hem dan ook in deze actie en zo sla, spring, schiet en rijd je met bruut geweld door alle opdrachten heen.

Rating

75
  • 75
    Graphics:
  • 65
    Gameplay:
  • 85
    Replay:
  • 75
    Sound:

Crackdown

Specificaties

  • Release datum: 23 februari 2007
  • Platforms: Xbox 360

Screenshots

Laatste poll

Fuck de zomer! Of toch niet?

Het is weer mei, de zomer staat nu letterlijk voor de deur. De 'r' is uit de maand en dus kunnen we ons op gaan maken voor een hopelijk goede zomer. Of hopen jullie daar helemaal niet op? Worden jullie eerder chagrijnig van die hitte tijdens het gamen, die zonnestralen op je scherm of die schreeuwende kinderen in de straat? Lekker die zomer, of toch maar weer terug naar de winter? Laat het ons weten!

Choices

You are not eligible to vote in this poll.

Laatste column

Auke van Leersum
Angry Birds, Rumble, Farmville, Bug Village, Little Empire, Fruit Ninja, Draw Something, Wordfeud: allemaal van die makkelijke games die op Facebook, Android of iPhone worden gespeeld. Maar waarom is dit zo succesvol? Hoe kan het dat men genoegen neemt met dit soort ‘mindere’ games? Weet je, ik wil het niet eens games noemen! Het zijn gewoon spelletjes. Simpele, kleine, lelijke spelletjes. En vaak zelfs helemaal niet leuk. Met als lijdend voorwerp Draw Something. Die game is ronduit slecht, met een hoofdletter S!

Release calendar

vrijdag 25 mei 2012

UPDATES